Augintiniai sisivienija
Apie kino teatrą

Gargžduose, parko pakraštyje, vienas pirmųjų kultūros centrų buvo senieji Gargždų kultūros namai ir kino teatras „Minija“ (dabartinėje Kvietinių gatvėje). Nuo 1952 m. 180-ies vietų salėje buvo rodomi kino filmai.

1962 m. miesto centre iškilo 300 vietų kino teatras „Minija“ (oficialiai įregistruotas 1963 m. spalio 8 d.). Šio kino teatro salė buvo įrengta su nuolydžiu, aparatūra ir ekranu, pritaikytu plačiaekraniams filmams demonstruoti.

1996 m. Klaipėdos rajono savivaldybės kultūros skyriaus iniciatyva atlikta salės rekonstrukcija, sumažinusi kėdžių su nuolydžiu plotą ir skaičių iki 40 vietų (iš 300 vietų), paliekant 110 pastatomų kėdžių be nuolydžio (ant lygių grindų). Taigi, salėje iš viso liko 150 vietų. Taip kino salė buvo pritaikyta šokiams ir kitiems kultūriniams renginiams.

2001 m. buvo įsigyta 60 minkštų kėdžių (40 iš jų buvo pritvirtinta stacionariai su nuolydžiu). Kino filmai buvo demonstruojami geromis projekcinėmis galimybėmis pasižyminčia stacionaria aparatūra: rusiška „KPK – 23“, garsas – „ZVUK T2-50“.

Po rekonstrukcijos 2015 m. sausio 23 d. Gargždų kino teatras „Minija“ atvėrė savo duris žiūrovams. Įstaigos pertvarkos projekto rengimui Klaipėdos rajono savivaldybės taryba pritarė 2009 m., iki tol paskutinį kartą kino teatras buvo rekonstruotas tik 1996-aisiais metais. Bendra kino teatro rekonstrukcijos vertė siekė apie 840 tūkst. eurų, iš kurių daugiau nei 180 tūkst. eurų – 2007–2013 m. ES struktūrinių fondų lėšos.

Salėje buvo įrengtas skaitmeninis projektorius ir 3D vaizdo įranga, itin aukštos kokybės ekranas, erdvinio garso sistema, sumontuotos 162 ergonomiškos kėdės, iš kurių 30 – su vibro plokšte. Kino teatro patalpos pritaikytos ir neįgalių lankytojų poreikiams.

Įgyvendinant rekonstrukcijos projektą įdiegta ne tik pažangiausia kino technika, bet ir visas beveik 600 kv. m ploto pastatas atnaujintas iš esmės – renovuotos ir apšiltintos fasadinės sienos, stogas, modernizuotos šildymo, vėdinimo, elektros instaliacijos sistemos, pakeisti durys, langai bei atlikti kiti darbai. Kino teatro patalpose įsikūrė ir kino bei fotografijos technikos ekspozicija „Kino kelias“.

Gargždų kino teatras „Minija“ yra vienintelis kino teatras, išlikęs Klaipėdos rajone. Todėl į jį atvyksta ne tik gargždiškiai, bet ir sulaukiama žiūrovų iš Klaipėdos, Kretingos, Palangos, Šilutės, Plungės, Tauragės, bei kitų aplinkinių miestų ir miestelių. Nuo atidarymo dienos per metus kino teatre įvyksta daugiau kaip 1000 kino seansų, kuriuos aplanko per 40000 žiūrovų. Negana to, kino teatras spėjo tapti populiaria erdve įvairiems kultūriniams renginiams - filmų pristatymai, apdovanojimų vakarai, susitikimai, seminarai, parodos, kino festivaliai. Čia inicijuojami nauji projektai - kasmet sėkmingai įgyvendinimas audiovizualinio meno festivalis „Spektras“; bendradarbiaujant su projekto „Mokausi iš kino“ komanda rengiami edukacinio kino seansai; su partneriais iš Lenkijos, Vokietijos ir Švedijos parengta tarptautinio projekto paraiška Interreg South Baltic programai.

Jūsų bilietai
---00:00---
IŠ VISO: 0.00 €
Pirkti

DĖMESIO! Jei negausite bilietų, ieškokite Gmail.com pašto dėžutėje prie REKLAMŲ.

Kaip įsigyti bilietą?

Pasirinkite filmą.
Puslapio apačioje pasirinkite dieną, laiką, bilietus ir spauskite „PRIDĖTI REZERVACIJĄ“
Salės plane pasirinkite norimas vietas ir spauskite „PIRKTI“.

Reikia pagalbos? Išsamus gidas: >>>ČIA<<<

Partneriai
Kino centras „Skalvija“
Best Film
ACME Film
© 2015 Kino teatras „MINIJA“
E-sprendimas: nSoft.lt